0

Juliette has a gun, Not a parfum 50 ml.

(3770000002782)

Not a parfum er en molecule duft, som dufter forskelligt fra person til person. Samtidig er det den mildeste parfume fra Juliette has a gun, som derfor sagtens kan bruges som en hverdags parfume. Dette er deres signaturduft!

Lager status

Produktet er på lager

650,00 kr.

Detalje om produktet

Top: Cetalox.
Hjerte: Cetalox.
Bund: Cetalox.

Not a Perfume fra Juliette has a gun er blandt brandets mest populære dufte. Den er minimalistisk, frisk og ren i sit udtryk. Den er skabt med blot én ingrediens: Cetalox.

Cetalox bruges normalt i mange parfumer som en base, men i Not a Perfume er den hovedingrediensen. Den dufter af træ og muskagtige ambra noter.
Juliette has a gun er et internationalt nicheparfumebrand, eksklusivt udviklet til kvinder i 2006. Det er brandet, hvor romantikeren møder rebellen og efterlader dig med selvtillid og lyst til mere. Det er udviklet af den forholdsvis unge parfumør Romano Ricci, som ønsker at kombinere de traditionelle værdier fra parfumebranchen med et moderne, feministisk twist. Netop brandnavnet Juliette has a gun er et symbol på det paradoks, som mange moderne kvinder befinder sig i: Splittelsen mellem en længsel efter romantik og en trang til selvstændighed. Det er derfor det perfekte brand til den moderne, stærke kvinde, der søger en signaturduft, som kan repræsentere sin egen nuance af femme fatale. “Life is too short, and pleasures too many” siger Juliette

Relaterede produkter

Sandgaard bengaline capri i fire farver
36 38 40 42 44 46 48 50 52 54

Sandgaard bengaline capri i fire farver

299,95 kr.

Smykke 245,-

245,00 kr.

Juliette has a gun NOT a hand cream

195,00 kr.